CEO’NUN MESAJI

image description

Sani Şener
TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı

Yarınımızı bugünden tasarlıyoruz


TAV Havalimanları olarak, bundan 13 yıl önce İstanbul Atatürk Havalimanı’yla yola çıkarken havalimanı tasarımı, yapımı, finansmanı ve işletmeciliğinde tercih edilen marka olmayı hedefledik. Bu hedefe giderken yetkinliklerimiz ve yeteneklerimizle uyumlu, sürdürülebilir bir büyüme modelini benimsedik. Sosyal fayda yaratmayan finansal başarıların anlamlı olmadığına inanıyoruz ve faaliyetlerimizi bu ilke doğrultusunda yapılandırıyoruz.

İş modelimizin odağında müşteri memnuniyeti yer alıyor. Çalışan mutluluğunun müşteri memnuniyetinin anahtarı olduğunu bilerek, çalışanlarımızın kişisel ve profesyonel gelişimlerine yatırım yapmayı sürdürüyoruz. Yolcularımıza en iyi seyahat deneyimini sunmak üzere gösterdiğimiz çaba, ortaklarımız ve yatırımcılarımız için finansal değer yaratırken, tüm diğer paydaşlarımız için de sosyal faydaya dönüşüyor.

Faaliyette bulunduğumuz coğrafyaların sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkı sunarken, iklim değişikliğiyle mücadele başta olmak üzere kaynakların korunması için çalışıyoruz. Enerji ve su kaynaklarının verimli kullanımı konusunda iyi uygulamaları benimseyerek, hizmet verdiğimiz yolcu sayısındaki artışa karşın hizmet kalitemizi daha yukarıya taşırken daha az kaynak kullanmayı hedefliyoruz.